רפלקסולוגיה מהי

הושט רגליך לבריאות טובה ועבור את החורף בצורה מפנקת ומחזקת.

עבודת הנטורופת ,כמטפל טבעי, היא שילוב תחומים שונים בריפוי.

אחד מהכלים שעומדים לרשותו היא הרפלקסולוגיה. זוהי שיטה עתיקת יומין (עוד מימי הפרעונים) לטיפול בכפות ידינו ורגלינו, בהן משתקפים האברים השונים של הגוף. כפותינו מהווות מפה של הגוף והנפש  – ומכאן נובע שם השיטה רפלקשיין = השתקפות. כל חריץ, קו וסוג של מרקם, משקפים תהליכים שעוברים על האדם.

יתרון הרפלקסולוגיה נעוץ באפשרות ל"הגיע" ו"לגעת" באברים פנימיים, ולטפל בו זמנית ובטווח זמן קצר בגוף השלם ובנפש. לכן מומלץ לשלבה ,כטיפול חורף,  וכשמדובר בטיפול שלרוב הוא גם מרגיע ונעים אז הבחירה קלה מאוד.

בטיפול ניתן לשלב שמנים אתרים המופקים מצמחים שונים והחומרים הפעילים בהם משמשים לטיפול. השילוב המנצח הוא תוספת הדרכה לתזונה נכונה ,בריאה ומחזקת בשילוב עם צמחי מרפא – הן כחליטות והן בצורות אחרות, בהתאמה אישית לאדם.

הרפלקסולוגיה פועלת תחת כנפי הפילוסופיה ההוליסטית – הגוף והנפש אחד הם.

הטיפול המונע פועל בכיוון של ניקוי הגוף מרעלים, בכדי להגיע לתפקוד אופטימלי של אבריו. הטפול השיקומי כולל (בין השאר) ניקוי מערכת הנשימה.

לחץ כידוע משבש את תפקוד הגוף ומחליש אותו. העבודה ברפלקסולוגיה משחררת את הלחצים ומרגיעה את האדם.

נמליץ למטופל על תזונה מחזקת כמו מרק שורשים, נכוון לתזונה מאוזנת ומגוונת, הרבה ירק ופירות העשירים בויטמין C. ולא לשכוח מזון עשיר בסיבים, שתייה מספקת, ולהמנע מכל הגאנק והמתוקים.

עוד רבות אפשר לכתוב ולדון ביתרונות הטיפול המשולב , והרפלקסולוגיה בשורותיו , אבל לחיצה קטנה שמשחררת את הנשימה אומרת הכל…

הרשם וקבל טיפים שבועיים

שם משפחה ואחריו שם פרטי (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)


תחומי פעילותי
צור קשר

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון

נושא

תוכן ההודעה